انتشار: ۱۳:۲۸ - ۲۸ دی ۱۳۹۴
پروفسور دلبر حکیم آوا نوازنده برجسته پیانو به مدت دو هفته در تهران برگزار می شود.

مستر کلاس دلبرحکیم آوا در تهران
پویان آزاده در گفتگو با خبرنگار موسیقی تابناک فرهنگی با اعلام این خبر گفت:مستر کلاس پیانو پروفسور دلبر حکیم آوا استاد کنسرواتور ملی دانشگاه تاجیکستان از 24 دیماه در تهران آغاز شده و قراراست به مدت 2 هفته ادامه یابد.
وی ادامه داد: در این مستر کلاسها دو گروه هنرجویان فعال و غیرفعال می توانند شرکت کنند به گونه ای که هنرجویان فعال می توانند قطعه ارائه نمایند و غیرفعالها نیز فقط حضور یابند و از نکات این کلاسها بهره مند شوند.
مستر کلاس پیانو حکیم آوا هم اکنون در انیستیتوی پیانو«پویان» در حال برگزاری است و علاقمندان می توانند با مراجعه به این انیستیتو اقدام به ثبت نام نمایند. 
دلبر حکیم آوا در سال 1337 در مسکو متولد شد. این هنرمند تاجیک تبار  از 6 سالگی شروع به یادگیری و نواختن پیانو کرد و پس از اتمام تحصیلات موسیقیایی خود در مدرسه سنترال، به هنرستان چایکفسکی مسکو رفته و در سال 1360 موفق به فارغ التحصیلی در رشته نوازندگی، رهبری و تدریس پیانو شد. سرانجام در سال 1362 مدرک خود را با نظارت پروفسور آلومیان دریافت نمود.
بعدها او مشغول به تدریس موسیقی در دانشگاه دوشنبه تاجیکستان شد  و همکاری هایی با تئاتر باله و اُپرا و نیز مرکز تعلیم موسیقی وزارت فرهنگ تاجیکستان داشت. حکیم آوا کنسرتهای متعددی در روسیه، ازبکستان، تاجیکستان، قرقیزستان، قزاقستان، فنلاند، نروژ، جمهوری چک و ایران برگزار کرد  و در اجرای برنامه در کشورهای تشکیل دهنده روسیه به همراهی با ارکستر سمفونیک پرداخت.
 او از سال 1376 ساکن ایران شد و به تدریس  در دانشگاه آزاد، دانشکده هنر و دانشگاه تهران مشغول شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: