انتشار: ۰۲:۰۰ - ۱۵ دی ۱۳۹۴
جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس از افتتاح و بهره برداری تمام پارک موزه های فرهنگی کشور تا پایان برنامه ششم توسعه خبر داد.


به گزارش سرویس میراث فرهنگی و گردشگری تابناک فرهنگی؛ امیر سرتیپ محمد حسن نامی شامگاه روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در سمنان افزود :در زمان حاضر در همه استان ها ساخت پارک موزه دفاع مقدس در حال اجراست که در هفت استان کار ساخت نهایی شده و به زودی به بهره برداری می رسد.
وی با اشاره به این که ساخت پارک موزه در برخی از استان ها از جمله خراسان رضوی نیز به تازگی شروع شده است،اظهار کرد:در 17 استان نیز ساخت پارک موزه از 50 تا 60 در صد پیشرفت فیزیکی دارند.
جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با بیان این که پیش بینی کردیم تا پایان برنامه ششم توسعه همه پارک موزه ها به بهره برداری برسند، گفت : ساخت پارک موزه در برخی از استان ها به صورت استانی و در برخی از استان ها نیز منطقه ای و یا فرهنگی و ... خواهد بود.
وی،در رابطه با باغ موزه دفاع مقدس استان سمنان تصریح کرد : تلاش می شود فاز اول آن تا سال آینده و بقیه مراحل تا پایان سال 96 به بهره برداری برسد.
جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با اشاره به نقش رسانه های دیجیتال و تهیه فیلم های بسیار زیاد در حوزه دفاع مقدس گفت: در حال حاضر سه فیلم فاخر در خصوص شهیدان حسن باقری، صیاد شیرازی و کاظمی در دست اقدام است.
نامی از تدوین 38 هزار جلد کتاب در حوزه دفاع مقدس خبر داد و گفت : در حوزه نشر به دنبال مشارکت مردم و افزایش نقش بانوان در این حوزه هستیم.
جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با اشاره به ایجاد تحول آثار دفاع مقدس در حوزه سینما و نشر، تاکید کرد: این قابلیت وجود دارد که به تعداد رزمندگان، شهدا و جانبازان در حوزه دفاع مقدس فیلم، کتاب و زندگی نامه تهیه شود.
وی اضافه کرد : بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در سال 1369 به دستور مقام معظم رهبری در راستای حفظ، نگهداری و اشاعه فرهنگ ناب ایثار و شهادت شکل گرفت و اکنون مراکز این اداره کل در تمامی استان ها در حال گردآوری و تدوین آثار مربوط به جنگ تحمیلی هستند.
نامی مهم ترین برنامه های پنج ساله ششم اداره کل حفظ آثار را اتمام تمام باغ موزه های کشور، تدوین تاریخ جنگ، تالیف دایره المعارف کشوری و استانی عنوان کرد.
امیر سرتیپ نامی جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس امروز برای شرکت در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس به سمنان سفر کرد.پارک موزه هاتاپایان برنامه ششم توسعه افتتاح می شود
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: