انتشار: ۱۶:۵۳ - ۲۵ آذر ۱۳۹۴
ارکستر سمفونیک تهران که پروژه ضبط آثار آهنگسازان ایرانی را برای انتشار توسط شرکت ناکسوس در برنامه «مهر تا مهر» خود قرار داده بود ، هم اکنون آثار برخی از آهنگسازان را در اولین مرحله ضبط کرده و قرار است به زودی 2 سی دی از این مجموعه منتشر شود.
اتمام مرحله اول ضبط آثار آهنگسازان ایرانی توسط ارکستر سمفونیک تهران

اتمام ضبط مرحله اول آثار آهنگسازان ایرانی توسط ارکستر سمفونیک تهران

به گزارش خبرنگار موسیقی تابناک فرهنگی ، خردادماه امسال بود که شرکت ناکسوس بزرگ ترین موسسه پخش موسیقی در آلمان  امکانی را به ارکستر سمفونیک تهران مبنی بر انتشار 10تا 12 آلبوم از آهنگسازان ایرانی داده بود؛ که به دنبال آن علی رهبری به همراه یک تیم بی طرف طی قرعه کشی، اسامی آهنگسازان را تدوین کرد و به دنبال آن مرحله اول ضبط این آثار بر اساس تقویم برنامه های «مهر تا مهر» از 16 آبان آغاز شد.

هم اکنون ضبط مرحله اول به اتمام رسیده به طوری که بردیا کیارس مایستر ارکستر سمفونیک تهران و دستیار علی رهبری در گفتگو با خبرنگار موسیقی تابناک فرهنگی در این خصوص گفت: در مرحله اول از ضبط آثار آهنگسازان ایرانی توانستیم بر اساس لیستی که قبلا از اسامی آهنگسازن تهیه شده قطعاتی را ضبط کنیم به طوری که هم اکنون 2 سی دی ضبط کرده ایم که به زودی توسط شرکت ناکسوس منتشر خواهد شد.

وی در ادامه درباره انتخاب آثار برای ضبط توسط ارکستر سمفونیک افزود: ما بر اساس لیست پیش رفتیم و از هر آهنگساز یک قطعه 5 تا 20 دقیقه ای که ارکسترال بوده و امکان اجرا توسط ارکستر سمفونیک را داشت؛ انتخاب کرده ایم.

مایستر ارکستر سمفونیک تهران در خصوص داشتن مجوز از خانواده های آهنگسازانی که در قید حیات نیستند، اظهار داشت: من و آقای بیات در این مدت تلاش داشتیم با خانواده های آهنگسازانی که در قید حیات نیستند ارتباط برقرار کنیم و اجازه لازم را برای ضبط آثارشان بگیریم البته در لیست آهنگسازان کسانی هستند که هیچ گونه دسترسی به خانواده هایشان نداشتیم اما باز هم در تلاش هستیم که ابتدا کسب اجازه کنیم و با گرفتن قطعه از آنها اقدام به ضبط آثارشان نماییم.

این نوازنده ویلن گفت: لیست آهنگسازان بر اساس قرعه کشی تهیه شده و ما نیز بر همان اساس کار ضبط را آغاز کردیم و آن آهنگسازانی که نتوانستیم با خانواده هایشان تماس بگیریم را حذف کردیم که در اولین فرصت که امکان تماس برقرار شد ضبط آثارشان را در اولویت قرار دهیم.

دستیار رهبر ارکستر سمفونیک تهران در خاتمه خاطر نشان کرد: در لیست نام 150 آهنگساز ثبت شده که ما هم اکنون توانستیم به اندازه 2 سی دی کارها را ضبط کنیم که به مرور مابقی آثار را ضبط خواهیم کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: