انتشار: ۱۸:۱۶ - ۰۷ آذر ۱۳۹۴
سردبیر بخش خبری ساعت ۲۲ شبکه سه با اشاره به تغییرات در این بخش بیان کرد که ادبیات عامیانه و شکسته را از این بخش حذف کرده‌اند.


به گزارش تابناک فرهنگی ، مجید موغاری سردبیر بخش خبری ساعت ۲۲ شبکه سه درباره تغییراتی که در مدت هفت ماه حضور خود در این بخش خبری داشته است گفت: یکی از تغییراتی که من در این بخش ایجاد کردم در حوزه ادبیات بود چراکه حس می کردم نسبت به ادبیات خبر نوعی خیانت صورت می گیرد از این نظر که افعال شکسته می شود که کمتر از اصول و قاعده برخوردار نبوده است.
 
وی ادامه داد: متاسفانه این اتفاق خوبی نیست که در حوزه خبر ادبیات به درستی به کار نمی رود و مردم هم به دلیل فراگیری رسانه های رادیو و تلویزیون از آن الگو می گیرند. فرم استفاده از افعال و جملات حتی به تدریج وارد ادبیات رسمی کشور می شود و این اولین مساله ای بود که من سعی کردم آن را تغییر دهم و امیدوارم این تغییر به باقی بخش های خبری هم منتقل شود.
 
موغاری با اشاره به دیگر تغییرات این بخش خبری عنوان کرد: فکر می کنم مخاطب این بخش برخلاف آنچه که تصور می شود فقط جوانان نیستند و اقشار وسیع تری را در بر می گیرد و عامه مردم را هم شامل می شود. این بخش خبری بیشتر دربرگیرنده اخباری برای جوانان و مخصوصا قشر دانشجو شده بود، بنابراین بخشی از اخبار دانشگاهی را کاهش دادم و اخباری را در کنداکتور گذاشتم که برای عامه مردم جذاب باشد.
 
سردبیر بخش خبری ساعت ۲۲ شبکه سه تصریح کرد: بخشی از اخباری که در کنداکتور قرار گرفته است در حوزه سیاسی بوده اند و باید گفت خوشبختانه با رویکرد جدید سازمان حتی گاهی از خطوط قرمزی که به اشتباه و خودساخته بودند هم فراتر رفته ایم. بعضی از خطوط قرمز ما تنها به خاطر سلایق شخصی ایجاد شده اند، به طور مثال یکی از حوزه هایی که ما در این بخش خبری بیشتر از قبل به آن می پردازیم حوزه موسیقی است و اکنون اخباری از موسیقی ارزشمند را پخش می کنیم که قبلا پخش نمی شد.
 
وی در پایان با اشاره به دیگر تغییرات این بخش خبری تصریح کرد: استودیو بخش خبری ۲۲ به شدت قدیمی شده است و ما در حال تغییر این استودیو و حتی گرافیک این بخش خبری هستیم و می توانم بگویم که در آینده بخش خبری ۲۲ از نظر محتوا و فرم کاملا مدرن خواهد شد./مهر

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: