انتشار: ۱۶:۲۰ - ۰۵ آذر ۱۳۹۴
ششمین برنامه از سلسله برنامه های اتفاق ترانه، شنبه، هفتم آذرماه ساعت 16، با حضور شاعران، ترانه سرایان و جمعی از دوستداران شعر و موسیقی در تماشاخانهٔ مهر حوزهٔ هنری برگزار می شود.
به گزارش تابناک فرهنگی به نقل از روابط عمومی مرکز موسیقی حوزهٔ هنری، ششمین محفل شعر و موسیقی «اتفاق ترانه» در حالی برگزار می شود که شاعران و ترانه سرایان، تازه ترین ترانه های خود را خواهند خواند و یاسین حجازی، نویسنده، نیز در این برنامه حضور می یابد.
در ششمین محفل اتفاق ترانه، همچنین حسین رضا اسدی خوانندهٔ جوان موسیقی ایرانی) و مرتضی صنایعی (نوازندهٔ نی) به اجرای ساز و آوازی با شعرهای مرحوم استاد رحیم معینی کرمانشاهی خواهند پرداخت.
«اتفاق ترانه» که با اجرای سعید بیابانکی برگزار می شود، از بخش های دیگری تشکیل شده که معرفی کتاب، پخش نماهنگ موسیقی و سخنرانی عبدالحمید ضیایی (شاعر و استاد فلسفه) دربارهٔ شعر و فلسفه، از آن جمله است. در این مراسم همچنین شاهد پخش نماهنگ موسیقی «خونین دلان» خواهیم بود.
بخش دیگر این نشست به معرفی کتاب اختصاص دارد که یاسین حجازی، نمایش نامه نویس، در این برنامه به معرفی تازه ترین اثر خود با نام «قاف» خواهد پرداخت. این کتاب در 1163 صفحه، بازخوانی زندگانی حضرت پیغامبر اکرم (ص) از سه متن کهن فارسی است. این سه متن کهن (از قرن پنج تا هفت هجری) عبارت است از «سیرت رسول الله (ص)»، «شرف النبی» و «تفسیر سورآبادی».
حجازی در این اثر، عناصر دراماتیک (دیالوگ ها و ایماژها) این متن های کهن فارسی را استخراج کرده و هر دیالوگ یا ایماژ را به مثابه نگاتیوهایی در هر صفحهٔ کتابش گنجانده است. این کتاب به همت نشر شهرستان ادب منتشر شده است. اثر پیشین حجازی، کتاب «آه» بوده که چاپ نهم آن اکنون در بازار است.
ششمین محفل شعر و موسیقی «اتفاق ترانه» به همت مرکز موسیقی و مرکز محافل و جشنواره های حوزهٔ هنری، شنبه، هفتم آذر ماه ساعت 16 در تماشاخانهٔ مهر حوزهٔ هنری، واقع در خیابان سمیه نرسیده به حافظ برگزار می شود. ورود برای عموم علاقه مندان آزاد است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: