انتشار: ۲۳:۱۹ - ۰۲ آذر ۱۳۹۴
پیش فروش بلیط های نمایش های بخش صحنه ای پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت از 29 آبان ماه آغاز شد که تاکنون با استقبال مخاطبان روبرو شده است.
به گزارش تابناک فرهنگی به نقل از ستاد اطلاع رسانی پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت، این علاقه مندان می توانند بلیط نمایش های «پدران،مادران،فرزندان»،«فولاد هرگز زنگ نمی زند»،«شام آخر»،«آواز های سر شامی»،«نام من ریچل کوری است»،«جان گز»،«خون و ماتیک»،«تاریخ یک مادر»،«بهشت 50 درجه بالای صفر»،«سبز،سپید،سرخ»،«ایوب زمانی»،«واپسین رقص برگ با باد»،«بلدآباد»،«آسمان روزهای ابری»،«خاک شیرین»،«قرار»،«مجلس قیام آمل»،«کوچ»،«11-175»،«خرگوش سفید با چشم های قرمز»،«جنت آباد»،«سال کبیسه عیسی»،«قالی مادر بزرگ»،«پسرک و غولتشن ها»،«طلسم زریانه»،«بوسه بر ماه»،«زنگ خاطرات نرگس» از سایت این ستاد تهیه کنند.

***استقبال از نمایش های نخستین روز بخش رقابتی تئاتر مقاومت
نمایش های بخش رقابتی پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت در نخستین روز اجرا با استقبال خوبی مواجه شد.
به گزارش ستاد اطلاع رسانی این جشنواره،نمایش های «تاریخ انقضا»،«قالی مادربزرگ»،«خون و ماتیک»،«فولاد هرگز زنگ نمی زند»،«تکه های سنگین سرب»،«11-175»،«سال کبیسه عیسی»،«کوچ». در نخستین روز اجراهای عمومی بخش پایانی جشنواره سراسری تئاتر مقاومت با استقبال بسیار خوبی از سوی مخاطبین خود مواجه شدند. برای نخستین بار است که نمایش ها در قالب اجراهای عمومی داوری می شوند.

***باغبادی: باید ذهنیت عموم را نسبت به آثار دفاع مقدس تغییر داد
فاطمه باغبادی می گوید بیان مفاهیمی چون جنگ و مقاومت برای گروه سنی نوجوان دور از ذهن نیست. تنها باید ذهنیت عموم را نسبت به این آثار تغییر داد و از زاویه دید متفاوتی به این آثارنگریست.
به گزارش ستاد خبری پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت، نمایش 'قالی مادربزرگ' یکی از آثار ویژه کودکان و نوجوانان است که در این دوره از جشنواره به صحنه می رود. باغبادی بیان کرد: ایده اجرای این کار را چند سال قبل در ذهن داشتم و اقدام به نوشتن آن کردم، اما از متن راضی نبودم و تصمیم گرفتم تا این موضوع را با نسرین اسدی نویسنده این اثر در میان بگذارم. متن جدید از ساختار خوبی برخوردار است.
او با اشاره به بخشی از داستان عنوان کرد: پیرزنی قصد بافتن قالی را دارد، اما نخ نقره ای ندارد. نخی که تنها به دور پلاک پسرش بسته شده است. نوه مادربزرگ، با اطلاع از این موضوع، برای تهیه نخ، وارد شهر قصه ها می شود و ...
این کارگردان جوان تئاتر خاطرنشان کرد که نمایش «قالی مادر بزرگ»ترکیبی از بازیگر و عروسک های نخی و میله ای است.
باغبادی با بیان اینکه از روش های متفاوتی در ارائه این اثر برای مخاطبان استفاده کرده بیان کرد: فکر می کنم فانتزی و تخیل در این زمینه بسیار موثر است. طبیعی است در اجرای آثار کودکان فاکتورهای بسیاری چون دکور، رنگ و ... وجود دارد. تنوع بصری در ارائه آثار کودکان و نوجوانان موثر است. بیان مفاهیمی چون جنگ و مقاومت برای این گروه سنی دور از ذهن نیست. تنها باید ذهنیت عموم را نسبت به این آثار تغییر داد و از زاویه دید متفاوتی به این آثار نگریست.
نمایش های خیابانی پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت که از یکشنبه یکم آذر ماه کار خود را آغاز کرده اند ،امروز هم اجراهای خود را پیگیری خواهند کرد.
نمایش های خیابانی پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت که از یکشنبه یکم آذر ماه کار خود را آغاز کرده اند ،امروز هم اجراهای خود را پیگیری خواهند کرد.
به گزارش ستاد اطلاع رسانی این جشنواره،دوشنبه 2 آذر ماه این نمایش ها :«همین روزها» به کارگردانی پیام عزیزی ساعت 16، نمایش«کودکان جنگ» به کارگردانی احسان فلاحیان ساعت 16:30، نمایش «آسمان سرخ» به کارگردانی محمد هادی عطایی ساعت 17:30، نمایش«فصل صبوری» به کارگردانی مهدی حبیبی ساعت 18، نمایش «یحیی و ترلان» به کارگردانی مهدی صالح یار 18:30، نمایش«بال های فرشته» به کارگردانی حامد زارعان ساعت 19 در فضای باز مجموعه تئاتر شهر اجرا خواهند داشت.
همچنین نمایش «عروس آشتی» به کارگردانی مختار محمدی در خانه هنرمندان ساعت 16:30 و نمایش «خط قرمز» به کارگردانی فرامرز قلیچ خانی در میدان امام حسین(ع) ساعت 20 اجرا می شود.
علاقه مندان جهت اطلاع از برگزاری بخش های مختلف این جشنواره می توانند به آدرس www.Resistancetheater.ir مراجعه کنند.
پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و بنیاد فرهنگی روایت با دبیری حسین پارسایی در قالب اجرای عمومی آثار منتخب تهران و سایر شهرهای ایران از ۳۱ شهریور تا هفتم آذر ۱۳۹۴ در حال برگزاری است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: