انتشار: ۰۱:۵۳ - ۲۴ آبان ۱۳۹۴
معاون پرورشی آموزش و پرورش نهاوند گفت: به منظور توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و همچنین به مناسبت فرا رسیدن هفته کتاب 150 نمایشگاه کتاب در مدارس شهر و روستاهای نهاوند برپا شد.
به گزارش نتابناک فرهنگی کیانوش مصباح در گفت و گو با ایرنا افزود: در این نمایشگاهها دو هزار جلد کتاب در55 عنوان و با تخفیف 15 درصد عرضه شده که از امروز به مدت یک هفته آماده بازدید دانش آموزان می باشد.
وی به عناوین کتابهای عرضه شده اشاره نمود و گفت: عناوین کتابهای عرضه شده بیشتر داستانی، مذهبی، فرهنگی و علمی است که متناسب با هر دوره تحصیلی بین مدارس توزیع شده است.
وی با اشاره به استقبال خوب دانش آموزان از نمایشگاههای سطح مدارس افزود: سال گذشته استقبال خوبی از سوی دانش آموزان و مدرسه از نمایشگاهها به عمل آمد و بسیاری از مدارس کتابخانه های خود را از این طریق غنی سازی کردند که امسال نیز پیش بینی می شود این استقبال قابل توجه باشد .
مصباح به برنامه های هفته کتاب در آموزش و پرورش اشاره نمود و افزود: در هفته کتاب به منظور انس بیشتر دانش آموزان با فرهنگ مطالعه مسابقه موضوعی کتابخوانی بین دانش آموزان دوره های مختلف برگزار می شود و به نفرات برتر جوایزی اهدا می شود.
وی افزود: به منظور گرایش دانش آموزان به مطالعه کتاب از آنان جهت عضویت در کتابخانه های عمومی سطح شهر دعوت به عمل آمده و بازدیدهای گروهی نیز از نمایشگاه بزرگ کتاب سطح شهرانجام خواهد شد.
وی گفت: همچنین به مناسبت هفته کتاب طرح اهدا کتاب توسط دانش آموزان به اجرا در می آید که بر اساس آن دانش آموزان کتابهای خود را به آموزشگاه اهدا می کنند.
وی گفت: در حال حاضر تعداد 128 کتابخانه کلاسی، 50 کتابخانه مستقل و 100 کتابخانه مشترک در سطح مدارس نهاوند فعال می باشند.
وی به سرانه کتاب دانش آموزی در آموزش و پرورش نهاوند اشاره کرد و افزود: در مجموع کتابخانه های مدارس نهاوند 125 هزار جلد کتاب وجود دارد که میزان سرانه کتاب را چهار و نیم جلد نموده که در مقایسه با میانگین استان مناسب می باشد .
در حال حاضر 24 هزار و 500 دانش آموز در 253 آموزشگاه نهاوند مشغول به تحصیل می باشند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: