انتشار: ۱۶:۴۶ - ۲۱ آبان ۱۳۹۴
اگر روند ساخت اکثر فیلم‌های کمدی حال حاضر ما تغییر نکند، دافعه و سردرگمی مخاطب را در این حوزه شاهد خواهیم بود.
به گزارش تابناک فرهنگی ؛ مهدی امینی‌خواه، بازیگر سینما و تلویزیون در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص حال و هوای سینمای کمدی گفت: ساخت فیلم‌های کمدی همیشه در سینمای جهان مطرح بوده و ژانر کمدی ریزه‌کارهایی دارد که اگر فیلمساز طبق آن فرمول پیش نرود و نتواند بحث کمدی را به تصویر بکشدی، به لودگی و دفع مخاطب کشیده می‌شود. اما اگر قوانین کمدی در آثار رعایت شود، پیام فرهنگی بسیاری را در جامعه به دنبال دارد. به این جهت یک فیلمساز کمدی باید نسبت به دیگر فیلمسازان باهوش‌تر عمل کند. چون خنده گرفتن از جامعه کاری بسیار دشوار است. در سینمای ایران از دهه 80 آرام‌آرام وارد فیلم‌های کمدی شدیم که در بخشی از آن موفق و در بیشتر موارد به سمت کمدی‌های سخیف و لودگی سوق پیدا کردیم.

وی در مورد دور کردن سلیقه مردم از کمدی‌های سخیف به سمت فیلم‌های اجتماعی قوی بیان کرد: سلیقه مردم مانند موج است که در هر دهه تغییر کرده و قاعدتاً بعد از گذراندن دهه 80 دوره فیلم‌های کمدی کم‌کم تمام شده و به سمت سوژه‌های اجتماعی برگشتیم. البته نکته مهم این است که دست‌اندرکاران باید با برنامه‌ریزی در جهت ساخت فیلم‌های اجتماعی قوی تلاش بیشتری کنند تا بتوان آرام ذائقه مردم را عوض کرد، اما اگر روند فعلی ادامه داشته باشد سردرگمی و دافعه مخاطب را خواهیم دید.

امینی‌خواه درباره آخرین فعالیت‌های هنری خود گفت: در سه فیلم سینمایی «میراث»، «جدایی» و «تاروت» فعالیت‌ داشتم که همه آن‌ها در حال حاضر مراحل مونتاژ خود را سپری می‌کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: