انتشار: ۱۸:۰۱ - ۱۵ آبان ۱۳۹۴
به گزارش تابناک فرهنگی ؛ علی عطشانی قصد دارد سریالی را با متنی از پیمان قاسم‌خانی مقابل دوربین ببرد. این خبر برای مخاطبانی که همیشه منتظر فیلم‌نامه‌ای از یکی از خوش‌ذوق‌ترین نویسندگان کشورمان هستند طبعا خوشایند است و البته بازگشت مجددش به تلویزیون که در سال‌های اخیر به‌دلیل مشغله کاری کمتر هم شده است. قاسم‌خانی سال‌هاست در تلویزیون به‌عنوان سرپرست نویسندگان یا مشاور فیلم‌نامه فعالیت می‌کند که آخرین آنها حضور در کنار سروش صحت در سریال «شمعدونی» به‌عنوان مشاور فیلم‌نامه بود. اما تجربه مشترک علی عطشانی و پیمان قاسم‌خانی که ظاهرا قرار بوده در شبکه نمایش خانگی عرضه شود، در گروه فیلم و سریال شبکه دو تولید خواهد شد. پیمان قاسم‌خانی در گفت‌وگو با ما از جزئیات اجرائی‌شدن این طرح صحبت کرد.


ماجرای همکاری شما و علی عطشانی از چه زمانی آغاز شد؟

طرح سریال «شبانگاهان» را شش، هفت سال پیش برای آقای محمود رضوی نوشته بودم و قرار بود که این سریال در قسمت‌های زیادی ساخته شود. آن زمان من تنها در حد دو قسمت نوشتم و شش یا هفت قسمت را سیناپس نوشتم و بعد از آن روند تولید کار متوقف شد و درحال‌حاضر آقای عطشانی طرح را از آقای رضوی خریداری کرده‌اند و قرار است کار با دو قسمت نوشته‌شده من آغاز شود و تا قسمت 26 را نویسندگان دیگر ادامه دهند.

پس قرار نیست به‌عنوان مشاور یا سرپرست فیلم‌نامه در ادامه روند کار حضور داشته باشید؟

دوست داشتم این اتفاق بیفتد و فیلم‌نامه را تمام کنم. واقعیت این است که با علی عطشانی هم جلسات متعددی بابت این موضوع داشتیم. طرح را دوست دارم و به نظرم ایده جالبی است اما همین‌جا اعتراف می‌کنم مقصر خودم هستم که به‌هیچ‌وجه فرصت کارکردن پیدا نمی‌کنم. تمام تلاشم را هم کردم که با دوستانم به نتیجه‌ای از این بابت برسیم که کنارشان حضور داشته باشم اما متأسفانه امکانش نیست و من فرصت کافی ندارم.

نویسنده‌هایی که قرار است ادامه روند نگارش فیلم‌نامه را برعهده بگیرند با شما هماهنگ شده‌اند؟

بله، دوستانی را که قرار است کار را ادامه بدهند، می‌شناسم. امیرعباس پیام‌، نگارش متن را برعهده دارد که یکی از دوستان من است و کارش خوب است.

شما مهارت زیادی در نگارش فیلم‌نامه‌های طنز دارید. ایده اولیه نگارش فیلم‌نامه «شبانگاهان» چه بود؟

داستان درباره یک تیم برنامه‌ساز تلویزیونی است که قصد دارند برنامه‌ای ترکیبی تولید کنند. برنامه‌شان هرشب از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود و برنامه‌ای است مختص فرهیختگان. این برنامه که فرمی روشنفکری دارد مخاطب چندانی ندارد اما برنامه‌سازان علاقه زیادی دارند که زودتر معروف شوند و برنامه‌شان به برنامه‌ای پربیننده تبدیل شود و در معرض توجه باشند تا اینکه اتفاقاتی رخ می‌دهد و روند برنامه به‌تدریج تغییر می‌کند و عوامل سازنده این برنامه مجبور می‌شوند به برخی چیزها تن بدهند.

در این مدتی که از تلویزیون فاصله گرفتید، سرگرم پیش‌تولید فیلم سینمایی خودتان بودید؟

بله، بیشتر گرفتار کار سینما بودم و طبق صحبت‌هایی که قطعا همه در جریانش هستند، قرار است به‌زودی اولین فیلم سینمایی‌ام را کارگردانی کنم و سرگرم مراحل ساخت این فیلم هستم. امیدوارم تا پایان شهریور فیلم‌برداری را آغاز کنیم. با وجود مشغله‌ای که برای نگارش فیلم‌نامه و پیش‌تولید فیلم وجود دارد، عملا خیلی جایی برای کار در تلویزیون باقی نمی‌ماند.

اسم فیلم مشخص شده؟

حقیقتش این است که هنوز اسم ندارد، نمی‌دانم چرا این‌قدر اسم‌گذاشتن برایم سخت شده است.

بازیگران فیلم قطعی شده‌اند؟

صحبت‌هایی با برخی از دوستان شده است اما طبعا قطعی نشده و تنها حضور حمید فرخ‌نژاد قطعی است که پیش از این خبرهایش منتشر شد. دوست داریم با هم کار کنیم که امیدوارم همه‌چیز طبق برنامه پیش برود و این اتفاق بیفتد و به‌تدریج حضور بازیگران دیگر اعلام خواهد شد.

همسرتان هم در فیلم حضور دارند؟

خیر بهاره رهنما در فیلم بازی نمی‌کند.

منبع: روزنامه شرق


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: