انتشار: ۲۰:۱۹ - ۱۳ آبان ۱۳۹۴
همزمان با برگزاری آیین سوگ چامه ها در برج میلاد تهران، دانیال حکیمی، داریوش ارجمند، فرهاد آییش، آتیلا پسیانی و سیاوش طهورث مقتل خوانی می کنند.
به گزارش تابناک فرهنگی به نقل از ایرنا، سوگ چامه ها اجتماع آیینی اصحاب فرهنگ و هنر است که امسال برای دومین بار این مراسم از فردا چهارشنبه 13 آبان ماه به مدت 10 شب در یادمان ملی ایرانیان برگزار می شود.
در سوگ چامه ها 10 خیمه برپا می شود و در هر خیمه هنرمندان رویدادهای هنری مرتبط با عاشورا مانند خیمه های نقاشی قهوه خانه ای، ساخت پرچم و کتیبه، وسایل و اداوات تعزیه ، اجرای تعزیه و نقالی را به نمایش می گذارند. یکی از این خیمه ها اختصاص به اجرای تعزیه و مقتل خوانی هنرمندان سینما و تلویزیون دارد.
در این خیمه در ابتدا رسول نجفیان هر شب نقل موسیقیایی خواهد داشت و پس از آن هنرمندان سینما و تلویزیون به مقتل خوانی می پردازند.
براین اساس فردا شب و همزمان با نخستین شب برگزاری سوگ چامه ها دانیال حکیمی برای اجرای مقتل خوانی به برج میلاد تهران می آید.
همچنین پنج شنبه 14 آبان ماه داریوش ارجمند، جمعه 15 آبان ماه فرهاد آییش، شنبه 16 آبان ماه آتیلا پسیانی و یکشنبه 17 آبان ماه سیاووش طهمورث در برج میلاد تهران مقتل خوانی خواهند کرد.
این مراسم از ساعت 18:30 تا 20:30 در خیمه هنرمندان برگزار می شود.
دومین دوره سوگواره خیمه ها و نجواها با برگزاری ویژه برنامه های مختلف هنری شامل اجرای تئاتر و کنسرت دینی، شب شعر، عزاداری ملل اسلامی، سوگ چامه ها و ... از 13 آبان ماه (مقارن با 21 محرم) تا 21 آذرماه در برج میلاد تهران برگزار می شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: