انتشار: ۱۶:۱۴ - ۱۱ آبان ۱۳۹۴
معاون سیاسی اجتماعی فرماندار شهرستان خاش گفت: ساخت و تجهیز کتابخانه های جدید در نقاط مختلف این شهرستان از نیازهای اساسی است.
به گزارش تابناک فرهنگی به نقل از ایرنا محمد احمدی روز دوشنبه در نشست اعضای انجمن کتابخانه های عمومی خاش افزود: علما، معتمدان، اعضای شوراها و دهیاران فعال در مساجد و مکاتب دینی، پایگاههای مقاومت بسیج، مدارس و دانشگاهها ظرفیتهای ارزشمندی برای بالا بردن سرانه مطالعه در این شهرستان به شمار می آیند.
وی اظهار داشت: بهره گرفتن از ظرفیت خیران و دلسوزان در امر ترویج فرهنگ مطالعه کتاب و کتابخوانی، ساخت و تجهیز کتابخانه ها به ویژه در نقاط روستایی و عشایری به رفع بخش بزرگی از مشکلات و معضلات اجتماعی کمک می کند.
معاون فرماندار خاش ریشه و مشکل عمده ناهنجاری ها و نا امنی ها جهل و نا آگاهی و نا آشنایی به وظایف اجتماعی عنوان کرد و افزود: هر چه جامعه به بینش و آگاهی در حد مطلوب برسد بطور حتم آرامش و امنیت، پیشرفت و توسعه در آن به دست می آید.
رئیس شورای اسلامی شهرستان خاش نیز با مهم بر شمردن فرهنگ مطالعه کتاب و کتاب خوانی در جامعه گفت: با همکاری شورا و شهرداری و مشارکت خیران تعدادی کتابخانه در نقاط مختلف این شهر ایجاد و تجهیز می شود.
یارمحمد شهنوازی افزود: با توجه به اینکه شهر خاش به امکانات و تجهیزات کتابخانه ای نیاز دارد، ضروری است نهاد کتابخانه های عمومی در مباحث مشارکتی حضور یافته و با حمایت نیرویی و تجهیز کتابخانه ها به اهداف مطالعه کتاب و کتابخوانی کمک کند.
معاون شهردار خاش نیز بیان کرد: شهرداری در شش ماه نخست سالجاری 140 میلیارد ریال بابت سهم نیم درصد به حساب انجمن واریز کرده و بزودی نیز بقیه آن پرداخت می شود.
عبدالوحید هاشمزهی اظهار داشت: شهرداری خاش بر حسب درآمد و بودجه خود ماهیانه 30 میلیون ریال به حساب کتابخانه ها پرداخت می کند.
وی پیش بینی مکانی برای ساخت کتابخانه، اجرای مسابقات نقاشی ویژه هفته کتاب در سطح مدارس و مشارکت با سایر دستگاهها در خصوص برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی را از اولویتهای شهرداری عنوان کرد.
رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خاش نیز با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده بیان کرد: هم اکنون در پنج واحد کتابخانه ای زیر نظر نهاد و نیز یک کتابخانه مشارکتی حدود 45 هزار جلد کتاب وجود دارد که 2500 عضو از این ظرفیت بهره می برند.
نواب کرد همچنین به تشریح ویژه برنامه های گرامی داشت هفته کتاب و کتابخوانی پرداخت.
در این نشست در خصوص ایجاد و راه اندازی نمایشگاه کتاب، اهدای کتاب به روستاییان و عشایر، تجلیل از فعالان عرصه کتاب، برگزاری مسابقات فرهنگی و بهره گرفتن از توان و ظرفیت اقشار جامعه و از جمله خیران برای بالابردن سرانه مطالعه کتاب در شهرستان بحث و تبادل نظر شد.
خاش در 185 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان واقع شده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: