انتشار: ۱۵:۰۶ - ۱۱ آبان ۱۳۹۴
«جیمی فاکس» از شرکت «کوئنتین تارانتینو» در تظاهرات ضد پلیس در نیویورک و سخنان انتقاد آمیزش حمایت کرد و گفت که «تارانتینو» باید به گفتن حقیقت ادامه دهد.
به گزارش تابناک فرهنگی ، «کوئنتین تارانتینو» شنبه هفته گذشته در تظاهرات ضد پلیسی که در نیویورک در اعتراض به جنایات نژادپرستانه اخیر پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان صورت گرفته بود، شرکت کرد و هجمه‌ای از انتقادها و بعضا حمایت‌ها روبرو شد.

در این میان پدر «تارانتینو» این کار پسرش را اقدامی اشتباه دانسته و برخی از انجمن‌های و گروه‌های زیر مجموعه پلیس اقدام به بایکوت فیلم‌های این کارگردان هالیوودی کردند.

ولی «جیمی فاکس»، بازیگر سیاهپوست هالیوود، یکی از حامیان این اقدام «تارانتینو»، در مراسم جوایز فیلم هالیوود که شب گذشته در بورلی هیلز برگزار شد، خطاب به وی گفت: به گفتن حقیقت ادامه بده، درباره حقیقت صحبت کن و نگران منتقدان و متنفران هم نباش.

بازیگران فیلم «هشت نفرت‌انگیز» ساخته «تارانتینو» که در این مراسم جوایز زیادی را از آن خود کرد، سعی کردند تا از جنجال و حاشیه‌ها مربوط به این اقدام «تارانتینو» فاصله گرفته و در هیچ بحث و مصاحبه‌ای شرکت نکنند.

«تارانتینو» شنبه گذشته در جمع تظاهرات‌کنندگان گفت: زمانی‌که قتل و جنایتی می‌بینم نمی‌توانم آن را تحمل کنم... من باید یک جنایت را جنایت و یک آدمکش را آدمکش بنامم.

وی افزود: من یک انسان با وجدان هستم و اگر شما اعتقاد دارید که یک جنایت در حال وقوع است باید علیه آن به پا خیزید. من اینجا هستم تا بگویم من طرف قربانیان هستم.

در پی ایراد این سخنان از سوی «تارانتینو»، «پاتریک لینچ»، سخنگوی اتحادیه پلیس نیویورک روز گذشته در بیانیه‌ای گفت: تعجبی ندارد که کسی که فیلم‌های جنایی و خشن اینچنینی می‌سازد، یک متنفر از پلیس هم باشد.

وی در ادامه این بیانیه «تارانتینو» را یک بستر ساز فساد و جنایت در جامعه معرفی کرد و افزود: به او هیچ ربطی ندارد که به شهر ما بیاید و در رابطه با پلیس بدگویی و افسانه‌سرایی کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
  • احمدی
  • Iran, Islamic Republic of
  • ۱۶:۱۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۲
0
0
عالی بود ممنون