انتشار: ۱۷:۰۸ - ۱۰ آبان ۱۳۹۴
جلسه نقد و بررسی آثار عکاسان همسفر با هفتاد و نهمین تور عکاسی چیلیک(Chiilick.com) به مقصد کویر با حضور عکاسان همسفر برگزار و نگاه‌های برتر تور عکاسی کویر معرفی شدند .
به گزارش تابناک فرهنگی به نقل از ایلنا؛ در این نشست که عصر روز چهارشنبه 6 آبان ماه جاری در محل سالن آموزش دفتر این رسانه برگزار شد، ابتدا عکاسان همسفر با حضور میهمانان متقاضی حضور در این جلسه، پس از مشاهده گزارش این کارگاه عکاسی، پیرامون موارد کمی و کیفی این سفر به تبادل نظر پرداختند و در ادامه با نمایش عکس‌های دریافتی از سوی عکاسان همسفر به عنوان عکس‌های منتخب همسفران، دربارۀ عکس‌ها و موارد فنی و ساختار زیبایی‌شناختی آثار به ارایه نظر و سعی در نقد فنی، حسی و ساختاری عکس‌ها پرداختند.

هفتاد و نهمین تور عکاسی پایگاه عکس چیلیک با حضور در استان اصفهان و منطقه مرنجاب، با رویکردی مبتنی بر عکاسی طبیعت، منظره و مفهومی به پیکره گرم و خشک کویر و همچنین بازی نور و سایه بر رمل‌ها و بافت طبیعت کویر برگزار شد و تشکیل این نشست، محفلی مهیا کرد تا با نمایش دستاوردهای این سفر از نگاه همسفران، شرایط کمی و کیفی این کارگاه آموزشی عکاسی در قالب سفر عکاسی گروهی توسط عکاسان همسفر مورد نقد و بررسی قرار گیرد .

در بخش بعدی این جلسه پس از نقد و بررسی عکس‌های برتر عکاسان همسفر، زیبایی در طبیعت گرم و خشک، نمود بافت و فرم‌های کویری، نقش رنگ و خاکستری‌ها در عکاسی طبیعت، نقش خلاقیت در معرفی یک نگاه نو و … به عنوان ملاک‌های ارزیابی عکس‌ها مورد طرح قرار گرفت و در نهایت آثار منتخب همسفران از نگاه حاضرین این نشست با صرف زمان کافی مورد سعی در نقد و تحلیل فنی و بصری و محتوایی قرار گرفت.

پایان بخش برنامه‌های مورد نظر در این نشست انتخاب نگاه‌های برتر با رای و نظر حاضرین بود که به ترتیب عکس‌های جواد میرزاپور، علی هاشمی، فاطمه افشار، محمدرضا زارع، سمانه میلانلو، فاطمه سادات حجازی مورد کسب آرای اکثریت حاضرین در نشست قرار گرفت.

همچنین در بخش نگاهی نو از عکاسانی چون: الهه رفیعی، مهری راست قدم، سارا ابوالصدق، سهیلا خان‌میرزایی، حمیده فنائی، زهرا نیاورانی تقدیر به عمل آمد .

در این نشست عکس‌های: معصومه حضرتی، مریم خداوردی، ابراهیم باقرلو، سهیلا خان‌میرزائی، سمیرا زال‌پور، نسرین رستمی، امیر شایگان، محمدرضا رحیمی، سعید مقدم، منا غلامیان، فاطمه میرالی، محمدرضا خرازی، صبوره منتظرین، طیبه خداوردی و سمانه نوری زاده مورد تحلیل فنی و بررسی بصری و بحث و گفت و گوی حاضرین قرار گرفت .

این نشست آموزشی کارگاهی به شکل رایگان، برای همسفران که با ضوابط در نظر گرفته شده ویژه همسفران فعال در انتشار گزارش تصویری و ارایه عکس های منتخب مشارکت داشته‌اند، برگزار شد.

جلسات نقد و بررسی تورهای عکاسی چیلیک بستری مناسب برای باردهی یک حرکت گروهی عکاسی است تا به واسطه اشتراک تجارب به دست آمده و مشاهده هرچه دقیق‌تر تلاش همسفران تور عکاسی در یک موقعیت و شرایط مشترک، امکان بیان نقد و نظر و سعی در تحلیل عکس‌های برتر همسفران توسط ایشان فراهم باشد.

نمایشگاه گروهی «انتهای زمین» به عنوان چهارمین نمایشگاه گروهی از آثار عکاسی همسفران تورهای عکاسی پایگاه عکس چیلیک که چندی پیش با یکصد قطعه عکس برتر از اثار عکاسان همسفر در تور عکاسی کویر به بار نشست و علاوه بر چاپ کتاب، منتخب عکس‌های این مجموعه در چندین شهر و استان کشور به نمایش گذاشته شد، در دور جدید نمایشگاه‌های شهر به شهر، پذیرای نگاه‌های برتر عکاسان خواهد بود .

برنامه بعدی کارگاه عکاسی در کویر پس از برگزاری نشست آموزشی و جلسه توجیهی برای علاقمندان، اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد .

علاقمندان می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون نحوه برگزاری و شرکت در تورهای پایگاه عکس چیلیک، با شماره‌های مسئول تور 09122797717دفتر پایگاه: 88348824 تماس بگیرند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: