انتشار: ۱۷:۰۱ - ۱۰ آبان ۱۳۹۴
در میان بازیگران سینما کمتر کسی را بتوان سراغ گرفت که در گفتار و رفتار نسبت به عملکرد حرفه ای خود به اندازه شهاب حسینی حساسیت و احساس مسئولیت داشته باشد. او در تازه ترین گفت و گوی خود از تکلیفی که بر دوش خود حس می کند سخن به میان آورده است .
به گزارش تابناک فرهنگی به نقل از ایسکانیوز، حسینی می گوید: نباید یادمان برود که سینما یک هنر است و با یک اثر هنری می شود میلیونها دل را تکان داد و میلیونها اندیشه را بیدار کرد. سینما رسالت دارد سینما جریان ساز است. سینما می تواند ایده برای زندگی بدهد. می تواند آرزوهای آدم را نشانش بدهد و او را از فرش به عرش برساند. وقتی سینما را اینجور ببینید می فهمید که فقط به این شیوه است که می شود ماندگار شد. که تاریخ ساز و فناء فی الله شد. شاید این کار ما خون بها لازم داشته باشد که باید داد.

او در بخش دیگری از این گفت و گو می افزاید: تا جایی که من می دانم همه تشنگانند. وقتی چشمه زلال را نشانشان بدهی خود به خود همه می آیند. این افراد عادت کرده اند که از آب شور سیراب شوند اما می دانند که آب زلال و شیرین چقدر خوب است دنبالش می گردند و پیدا نمی کنند.

پروانه نمایش ویدئویی ساکن طبقه وسط را معطل کرده اند

به گفته حسینی: درباره ساکن طبقه وسط همه چیز معطل مانده و پروانه نمایش ویدئویی هم صادر نشده. خیلی ها از من می پرسند فیلم کی به شبکه ویدئویی می آید. خودم هم نسخه ای از فیلم ندارم تا برای کسی نمایش خصوصی بگذارم. الان تاوان چه چیزی را می دهم؟ واقعا نمی دانم چرا باید رنج بکشم. به همین خاطر گفتم خودم می روم عضو جامعه صنفی تهیه کنندگان می شوم. برای اینکه خودم فیلمم را تهیه کنم. من اینها را دیده ام که می خواهم در سینما خودکفا باشم.

او معتقد است: سینما نباید لالایی بگوید باید مردم را بیدار کند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: