انتشار: ۱۱:۳۸ - ۰۴ آبان ۱۳۹۴
رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت: عده‌ای شوخی من راجع به شوخی با کلمات «کش‌لقمه» و «دراز لقمه» را جدی گرفتند و جوی درست کردند. آنها که این سر و صدا را درست کردند، یا شوخی را نمی‌شناسند یا اینکه غرضی در دل دارند.
به گزارش تابناک فرهنگی ؛ غلامعلی حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی ، مبنی بر حواشی پیش آمده بعد از شرکت وی در برنامه خندوانه گفت: برنامه خندوانه یک برنامه طنز است و فضای شوخی در آن حاکم است.

وی افزود: عده‌ای شوخی من راجع به شوخی با کلمات «کش‌لقمه» و «دراز لقمه» را جدی گرفتند و جوی در حواشی آن درست کردند و سر و صدا به پا کردند. آنها که این سر و صدا را درست کردند، یا شوخی را نمی‌شناسند یا اینکه غرضی در دل دارند.

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در ادامه گفت: در غیر اینصورت هر شوخی را می‌توان از جای خود در آورد و یک منظور دیگر از آن برداشت کرد، کاملا محسوس بود که عده‌ای قصد و منظور خاصی داشتند و مایل نبودند بفهمند که با شوخی چطور باید برخورد کرد.

بر اساس این گزارش، پس از حضور غلامعلی حداد عادل در برنامه «خندوانه» که از شبکه نسیم پخش می‌شد او با کلماتی شوخی کرد که حواشی را در پی داشت.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: