انتشار: ۱۳:۳۶ - ۲۵ مهر ۱۳۹۴
با آغاز اکران فیلم‌های جدید «جیمز باند» و «جنگ ستارگان» سینمای آمریکا می‌تواند در سال 2015 میلادی ، فروش رکورد شکن را در تمام ادوار فعالیت خود ثبت کند.

2015؛سال رکورد شکن سینمای آمریکا
 به گزارش تابناک فرهنگی به نقل از ایسنا ، براساس پیش‌بینی موسسه سینمایی «مورگان استنلی»، با توجه به فروش فوق‌العاده خوب فیلم‌هایی چون «دنیای ژوراسیک» و «انتقام جویان: عصر اولترون» و همچنین اکران قریب‌الوقوع قسمت جدید فیلم‌های «جیمز باند» و «جنگ ستارگان»، سینمای آمریکا در سال جاری میلادی می‌تواند مجموع فروش داخلی خود را به رقم رکورد شکن 11 میلیارد دلار برساند.

به گزارش ورایتی‌، این پیش‌بینی 2 درصد بیشتر مجموع فروش داخلی سینمای آمریکا در سال 2013 است که فیلم‌های «بازی‌های بقاء: آتش گرفتن» و «مرد آهنی3» کمک شایان توجهی به ثبت رکورد فروش در گیشه آمریکا کردند.

این موسسه سینمایی در حالی از احتمال ثبت رکورد فروش سینمای آمریکا در سال 2015 خبر می‌دهد که پیش‌بینی می‌کند با وجود اکران فیلم‌های جدیدی چون «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» و «بتمن در مقابل سوپرمن: طلوع عدالت» میزان سود سینمای آمریکا در سال 2016 میلادی با کاهش روبه رو خواهد بود.

سال 2015 میلادی سالی پررونق برای استودیوهای فیلمسازی چون یونیورسال دیزنی بوده است‌، به ویژه کمپانی یونیورسال که سالی استثنایی را تجربه می‌کند و چندین محصول آن به فروش بالایی در گیشه آمریکا شمالی دست یافتند که از آن جمله می‌توان «صدای شش دانگ2» (183 میلیون دلار)، «مینیون‌ها» (334 میلیون دلار) و «Straight Outta Campton» با 160 میلیون دلار اشاره کرد که هر کدام از آنها در هفته اول اکران صدرنشین گیشه شدند.

فیلم «دنیای ژوراسیک» دیگر محصول یونورسال و دنباله فیلم معروف «پارک ژوراسیک» ساخته «استیون اسپیلرگ» تاکنون پرفروش‌ترین فیلم سال 2015 میلادی بوده است و در اولین هفته نمایش خود 500 میلیون در سطح جهان فروخت که بیش از 204 میلیون آن از محل سینماهای آمریکا کسب شد.

کمپانی دیزنی نیز با فروش 459 میلیون دلاری دنباله «انتقام جویان» و همچنین فروش 354 میلیون دلاری انیمیشن «Inside Out» سهم بسزایی در افزایش فروش داخلی امسال سینمای آمریکا ایفا کرده است.

کارشناسان پیش بینی می‌کنند فیلم «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» با آغاز اکران جهانی خود در ماه دسامبر، سود یک میلیارد دلاری را به همراه خواهد داشت.

کمپانی دیزنی حق ساخت مجموعه فیلم‌های «جنگ ستارگان» را در سال 2012 به قیمت بیش از 4 میلیارد دلار از «جورج لوکاس» خرید.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: