انتشار: ۱۳:۱۳ - ۲۵ مهر ۱۳۹۴
سریال های پلیسی مخاطب های خودش را دارد و آمین هم بدلیل قصه جذاب، صحنه های اکشن، پلان های متفاوت و شخصیت های مثبت و منفی خوب، فکر می کنم که بیننده را به خود جذب کند.
به گزارش تابناک فرهنگی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ سودابه بیضایی بازیگر سریال در حال پخش آمین درباره نحوه پیوستنش به این پروژه گفت: از آنجایی که من قبلا با منوچهر هادی در تله فیلم "اشتباه محض" همکاری کردم و براساس شناختی که از او داشتم از من برای بازی در این مجموعه دعوت کرد و من هم پس از مطالعه فیلمنامه، از موضوع داستان خوشم آمد و بعد با این سریال قرارداد امضا کردم.

او ادامه داد: از آنجایی که علاقه خاصی به سریال های پلیسی دارم و با توجه به اینکه در سریال "هوش سیاه" در نقش یک پلیس پیشتر بازی کرده بودم، وقتی این پروژه به من پیشنهاد شد از اینکه قرار بود در یک سریال پلیسی دیگر در یک نقش منفی، تجربه جدیدی را به کارنامه بازیگری ام اضافه کنم خوشحال بودم.

"لیروانای" مجموعه تلویزیونی آمین تصریح کرد: این سریال برای من چالش جدیدی در حرفه بازیگری بود و بعد از مطالعه فیلمنامه کاراکتر لیروانا به دلم نشست و بعد جلوی دوربین رفتم.

بیضایی درباره تاثیری که توقف یک ماهه سریال آمین و تغییر کارگردانی بر کیفیت کار گذاشت هم گفت: به حال تغییر کارگردان بعنوان گرداننده اصلی یک اثر هنری اتفاق خوبی نیست چرا که بازیگر، سریال را با ذهنیت و دکوپاژ یک کارگردان جلوی دوربین می برد اما با تغییر کارگردان مقداری این تفکر هم عوض شد ولی به هر حال کار کردن با بهرنگ توفیقی هم برای من فوق العاده بود و من خیلی از همکاری با او راضی بودم هم از نظر ریتم کار و هم از نظر هوش و ذکاوتی که داشت چرا که او را جزو کارگردانان جوان و پر انرژی کشور می دانم.

بازیگر فیلم سینمایی "روز روشن" افزود: بهرنگ توفیقی از جمله کارگردانانی است که از وقت خود، حداکثر استفاده را می برد چرا که او توانست در مدت زمان اندک، قسمت های زیادی از سریال که بدلیل اتفاقات در مسیر ساخت مجموعه رخ داد را تصویربرداری کند و همه عوامل بخصوص بازیگران هم با جان و دل کار کردند و همه تلاش کردند تا پروژه زودتر جمع شود. به هرحال تغییر کارگردان در مسیر ساخت یک سریال به پروژه آسیب می رساند.

بیضایی درخصوص کست کار هم افزود: اگر تک تک اعضای یک پروژه با انرژی و انگیزه پشت و مقابل دوربین قرار بگیرند قطعا اتفاق خوبی در مسیر تولید یک اثر رخ می دهد و خروجی بهتری هم بدست می آید. آمین کار سختی بود و ما صحنه های اکشن زیادی هم داشتیم و به هرحال کار پلیسی، یک درام اجتماعی و خانوادگی نیست، دوربین سریال پلیسی به لحاظ اکشن بوده حرکت زیادی دارد و در این گونه آثار زحمات فیلمبردار، صدابردار، کارگردان و ... مضاعف می شود. اگر خروجی آمین تا الان خوب بوده و بینندگان آنرا پسندیدند، این بدلیل تلاش همه عوامل بوده تا این اتفاق افتاده است.

بازیگر فیلم سینمایی "عروس برفی" توضیح داد: تلاش های هادی ساعی بعنوان بازیگر در این سریال قابل تقدیر و تحسین بود او قهرمان ما بوده و انسان محترمی است. البته متاسفانه در سریال آمین بازی روبر با آقای ساعی کم داشتم و او بیشتر با آقای فرهنگ و خانم محرابی هم بازی بود و فکر کنم اصلا سکانس مشترکی با او نداشتم ولی به حال حضور او در این سریال رنگ و بوی خوبی به کار داد.

سودابه بیضایی همچنین گفت: در این سریال صحنه های اکشنی را که بدون حضور بدلکار بازی کردم در قسمت های پایانی به روی آنتن می رود.

او درباره تقارن پخش حضور در دو مجموعه تلویزیونی آمین و کیمیا اظهار داشت: من جزو بازیگرانی هستم که دوست ندارم کارهایم همزمان از شبکه های سیما پخش شود ولی این اتفاق در حال حاضر رخ داد اما چیزی که من را امیدوار می کند این است که هر دو کاراکتر من در کیمیا و آمین کاملا متفاوت است و از این بابت خوشحالم به هر ترتیب برای مخاطب باید ارزش قایل شد و دوست ندام از منظر بیننده حضورم در دو سریال آزار دهنده باشد چون در اتفاق مشابه شنیدم که مردم می گویند "ای بابا هر شبکه ای که می زنیم این بازیگر حضور دارد" و این مساله من را نگران می کند. خانم طاهری سریال کیمیا با لیروانای مجموعه آمین زمین تا آسمان فرق دارند در کیمیا یک معلم دلسوز، مهربان و انقلابی را بازی می کنم ولی در آمین در نقش یک آدمکش حرفه ای ظاهر شدم و این تفاوت اندکی خیالم را راحت تر کرده است.

سودابه بیضایی که هم اکنون بطور حرفه ای در حال نگارش فیلمنامه است می گوید: دوست دارم وقتم را برای بازی در سریالی اختصاص بدهم که ارزش این را داشته باشد که من یک سال یا بیشتر وقتم را برای بازی در آن اختصاص بدهم. از آنجایی که تحصیلات من ادبیات فارسی است، ادبیات فیلمنامه را متوجه می شوم بنابراین ترجیح دادم بجای اینکه در سریال ها یا فیلم هایی که داستان خوبی ندارند کار کنم، وقتم را صرف نگارش فیلمنامه می کنم و در حال حاضر هم برای یک کار سینما و یک مجموعه تلویزیون فیلمنامه نوشتم و در حال مذاکره برای عقد قرارداد هستم.

او در پایان درباره سریال آمین گفت: سریال های پلیسی مخاطب های خودش را دارد و آمین هم بدلیل قصه جذاب، صحنه های اکشن، پلان های متفاوت و شخصیت های مثبت و منفی خوب، فکر می کنم که بیننده را به خود جذب کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: