انتشار: ۱۳:۱۳ - ۲۴ مهر ۱۳۹۴
سیزدهمین همایش جهانی شیرخوارگان حسینی با حضور صدها هزار شرکت‌کننده در سه هزار و 500 نقطه جهان با اعلام انزجار از رژیم کودک‌کش آل‌سعود برگزار شد.
برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی

به گزارش تابناک فرهنگی به نقل از خبرنگاران جوان؛ سیزدهمین همایش شیرخوارگان حسینی صبح امروز بیست و چهارم مهر از ساعت 7:30 صبح در مصلی امام خمینی(ره) و مهدیه تهران برگزار شد.

در ابتدای این مراسم مداحان حاج حسین آینه چی، نریمان پناهی و احمد نوروزی به مدیحه سرایی و روضه خوانی پرداختند و سپس میثاق‌نامه همایش به شرح زیر توسط شرکت کنندگان قرائت شد:
«یا صاحب الزمان، فرزندم را نذر یاری قیام تو می‌کنم، او را برای ظهور نزدیکت برگزین و حفظ کن.»

در سیزدهمین همایش شیرخوارگان حسینی شعار «لبیک یا حسین» و «یا علی اصغر ادرکنی» در مصلی بزرگ تهران طنین انداز شد و پرچم های سبز و سیاه یا اباعبدالله الحسین و یا ابوالفضل العباس به اهتزاز درآمد.

گفتنی است، ازدحام جمعیت در همایش «شیرخوارگان حسینی» باعث ایجاد ترافیک سنگین در خیابان های منتهی به مصلی بزرگ امام خمینی(ره) تهران و پر شدن ظرفیت پارکینگ ها از ابتدای صبح شد.

این مراسم که هرساله در اولین جمعه از ماه محرم برگزار می شود، به طور همزمان در بیش از 40 کشور جهان از جمله آلمان، انگلیس، کانادا، ترکیه، کویت، عمان، قطر، لبنان، نیجریه و کشورهای دیگر برپا شد.

بر اساس این گزارش، ماهیت همایش شیرخوارگان حسینی واقعه‌گویی حادثه عاشورا با نقطه عطف و محوریت شهادت حضرت علی اصغر(ع) است که امسال با اعلام انزجار از کودک کشی آل سعود و با محوریت آیه «فَانتَظِرُواْ إِنِّی مَعَکُم مِّنَ الْمُنتَظِرِینَ» همراه است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛  این همایش همزمان با تهران امروز در سراسر ایران برگزار شد.

همچنین  به رسم هر سال، در نخستین جمعه ماه محرم "روز جهانی علی اصغر"، گردهمایی شیرخوارگان حسینی در 40  کشور برگزار می شود.
شیرخوارگان استان های کهگیلویه و بویراحمدی ،کرمان و گلستان با حضرت علی‌اصغر(ع) همنوا شدند.

مادران آمدند با کودکانشان کودکانی که لباس سبز و سفید بر تن کردند آمدند تا بار دیگر با حضرت علی اصغر پیمان ببندند آمدند تا کودکان شیرخوار خود را نذر امام زمان کنند کودکانی که باید از همان 6 ماهگی بدانند که ستاره 6 ماهه ای که بام روشنایی شب های تار مادر بود و با تمام معصومیتش به جرم تشنگی در دامن خورشید جان سپرد بیش از سهم کوچک خویش لبیک گوی "هل من ناصر" پدر شد.

امروز به رسم روزگاران شما به رسم دلدادگی شما بر پدر غنچه های نو شکفته این سرزمین هم به عطر افشانی آمده اند گویی آنها با چشمانشان راز شکفتن تو را می گویند و تو را می جویند تا در صفای دام تو تشنگی تاریخ شیعه را جرعه ای باشند و مادرانشان به خوبی فهمیدند که زندگی یعنی فقط 6 ماه تنفس در هوای ولایت حسین و زندگی یعنی دلدادگی علی اصغر (ع) که بهار عمرش کوتاه آمد و از نگاهانشان می توان این حسرت را خواند که کاش تمام عمرم به اندازه 6 ماه عشق کودکانه شما عاشقانه بود.

از آسمان اینجا بوی 6 ماهگی های غریب، بوی لب های ترک خورده می آید قطعا روز تولد شما آسمان به زمین نزدیک شد تا شما را به آرامی در سینه زمین بگذارد و درهای آسمان باز شد تا باب الحوائج بیاید، تا باب الحوائج با دست های کوچکش به زمین بیاید. اما بعد از شهادتتان آسمان خم شد و به 6 ماهه پرپر شده اش نگریست آسمان خم شد و غنچه کوچکش را آرام به خاک سپرد یا باب الحوائج امروز آمدیم تا بگوییم ما می دانیم خونی که از گلوگاه سرخ به جریان در آمده است عالم را راهنمایی است به سمت رستگاری و شما سرباز کوچک پدر هستید و به روی دستان پدر حتما لب به سخن گشودید و فریاد برآوردید آزادی را و بندگی خداوند را و "لاشریک" را دلت بزرگ می تپد کوچکترین شهید دشت های گداخته کربلا.

یا باب الحوائج از آن روز که چشم گشودی و نقش لبخند را بر لبان پدر آفریدی تا آن هنگام لغزیدن گرمای دست نوازشگر پدر را به زیر گلوگاه احساس کردی فقط 6 ماه فاصله داشت.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: