انتشار: ۲۱:۵۱ - ۲۲ مهر ۱۳۹۴
معاون سیاسی استاندار هرمزگان:

لزوم نظارت بر محتوای نمایش های ویژه کودکان

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره های ویژه کودکان و نوجوانان، گفت: کودکان اصلی ترین مخاطبان این جشنواره ها هستند که این مسئولیت متولیان امر را سنگین تر و ضرورت نظارت دقیق بر محتوای نمایش ها را دوچندان می سازد.
به گزارش تابناک فرهنگی به نقل از ایرنا، بهروز اکرمی در مراسم پایانی نهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی ضامن آهو در بندرعباس با تاکید بر اینکه باید آثار متناسب با نیاز کودکان ساخته و عرضه شود، افزود: رشته های مختلف هنر به ویژه تئاتر ابزاری بسیار مهم و تاثیرگذار در میان کودکان و نوجوانان است که باید از آن به نحو احسن در انتقال ارزش های دینی ، اخلاقی و اجتماعی بهره برد.
وی با اشاره به قدمت هنر نمایش در هرمزگان، تصریح کرد: امروز این استان به واسطه تلاش های انجام شده از سوی مسئولان و هنرمندان به قطب هنر نمایش در کشور تبدیل شده و شور و نشاط فرهنگی در آن موج می زند که برگزاری جشنواره های مختلف ملی در آن موید این مطلب است.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار هرمزگان یاد آور شد : قدمت هنر نمایش در آیین های بومی و محلی هرمزگان به صدها سال قبل بر می گردد که نشانه های آن در هنر تعزیه و سایر آیین ها و مناسک بومی ، قابل مشاهده است.
اکرمی وظیفه مسئولان و متولیان حوزه فرهنگ را در شرایط کنونی بسیار مهم دانست و گفت : ظرفیت سازی، استعداد یابی ، استفاده از توانمندی های نهفته در بطن جامعه باید با سرعت بیشتری صورت پذیرد تا روند رشد تئاتر هرمزگان مضاعف شود.
نهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی ضامن آهو از هیجدهم مهرماه با حضور 10 گروه نمایشی به مدت چهار روز در فرهنگسرای طوبی بندرعباس برگزار شد
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: