انتشار: ۱۴:۰۶ - ۲۱ مهر ۱۳۹۴
یادداشت رییس سازمان هنری رسانه‌­ای اوج برای «بادیگارد» حاتمی‌کیا

حال و هوای این روزهای آقاابراهیمِ مابارانی است

احسان محمدحسنی نوشت:«بله، ابراهیمِ سینمای ایران،این ققنوسِ منزل گرفته بر دهانه­ آتشفشان، بار دیگر پر و بال می­ جُنباند و برای بلند شدن و ارتفاع گرفتن،مهیّا می­‌شود. می­ دانم که حال و هوای این روزهای آقا ابراهیمِ ما بارانی است و خداوند هم ان شاء الله بر او خواهد بارید».
به گزارش تابناک فرهنگی به نقل از خبرگزاری فارس، احسان محمّدحسنی رییس سازمان هنری رسانه­ای اوج با انتشار یک یادداشت در صفحه­­ اینستاگرام خود با عنوان «هوای تازه»، به عوامل و دست اندرکاران تولید جدیدترین ساخته­ی ابراهیم حاتمی­کیا خداقوت گفته و آنان را مورد تحسین قرار داده. در این دلنوشته که تیتر: «اگر خدا بخواهد ...» برایش انتخاب شده، از دو عکس دیده نشده­ این فیلم که توسط اسماعیل حاتمی­‌کیا به عنوان عکاس این پروژه ثبت شده نیز، به نوعی رونمایی شد و امّا متن این یادداشت ...

اگر خدا بخواهد ...

این روزها مراحل پس از تولید فیلم سینمایی «بادیگارد» به سرعت در حال طی شدن است. پروژه­ای بسیار سخت، طاقت­ فرسا و پیچیده! که شروعش با شب­های ماه مبارک رمضان و پایانش با عید سعید قربان مصادف شد ... فارغ از آنکه این اثر به جشنواره­ی فیلم فجر ارائه بشود یا نشود و یا اینکه کیفیت و ضرباهنگ و قصه­ی پر فراز و فرود و ملتهب آن مطابق پیش­بینی­ها از آب دربیاید یا نیاید، مهم این است که برادر و استاد بزرگوارم ابراهیم حاتمی­کیای عزیز و دست­اندرکاران و یاران صبور، سخت­کوش و باصفای او چیزی کم نگذاشته­اند. من شاهد بودم که آقا ابراهیم و همکاران عزیزش در برافراشتن خیمه­ی خوش سر و شکلِ این اثر ارزشمند، از همه­ی وجودشان مایه گذاشتند و بضاعتِ فعلی و امکانپذیرِ موجود در داخل کشور را به میدان آوردند. باقی­اش با خداست و لطف و محبت همیشگیِ پروردگار ... در غیر این صورت در زیر چتر شریفه­ی «لا یکلف الله نفساً الّا وسعها» پناه خواهیم گرفت.

بله، ابراهیمِ سینمای ایران، این ققنوسِ منزل گرفته بر دهانه­ آتشفشان، بار دیگر پر و بال می­جُنباند و برای بلند شدن و ارتفاع گرفتن، مهیّا می­شود. می­دانم که حال و هوای این روزهای آقا ابراهیمِ ما بارانی است و خداوند هم ان شاء الله بر او خواهد بارید.

... و امّا آهای جماعتِ اهل جبهه! آهای جامانده­های از قافله­ی شهیدان! آهای مدافعان حریمِ حَرَم! آهای پدران و مادرانِ چشم انتظار فرزندان مفقود الاثر این دیار الهی! شهادت می­دهم ابراهیم حاتمی­کیا در ادامه­ی مسیر مجاهدان راه حق و احمد کاظمی­ها، همدانی­ها، قاسم سلیمانی­ها و عزیز جعفری­ها، در عرصه­ی خطیر و به حال خود رها شده­ی فرهنگ و هنر مظلومِ این سرزمین، از آرمان مقدّسش کوتاه نخواهد آمد و برای ملحق شدن به یاران و دوستان شهیدش بی­تاب است و لحظه­ شماری می­‌کند.

امیدوارم خدا وجودِ ارزشمند امثالِ آقاابراهیم­ها را برای فرزندان نجیب این آب و خاک و طوفان­‌های درپیش روی آخرالزمانی، حفظ و عاقبت به خیر کند ...

عاقبت این عشق هلاکم کند                        در گذر کوی تو خاکم کند، یا حسین

لاحول و لا قوه الا بالله العلی العظیم

دلتنگتان هستم ... حلالم کنید
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: