انتشار: ۱۲:۱۳ - ۱۵ مهر ۱۳۹۴
محمد هادی رضوی تهیه کننده سریال «شهرزاد» می‌‌گوید: هدف ما این بود که یک خانواده ایرانی به جای اینکه سریالهای ترکیه ای چون «فاطماگل»، «لطیفه» و ... را ببیند، قصه‌ی عاشقانه‌ی ایرانی والف ویژه جمهوری اسلامی «شهرزاد» را ببیند.

به گزارش تابناک فرهنگی، حسن فتحی کارگردان خوش نام سینما و تلویزیون این بار با سریال پرستاره و پرهزینه‌ «شهرزاد» در مدیوم شبکه نمایش خانگی حضور یافته است. این سریال بزرگترین پروژه تاریخ شبکه نمایش خانگی است که از بیستم مهرماه همزمان با ایران، در آلمان نیز توزیع می‌شود.

«شهرزاد» قصه ای عاشقانه در سالهای دهه‌ی 30  را روایت می‌کند و سوپراستارهای چند نسل سینما و تلویزیون ایران چون جمشید هاشم‌پور، ابوالفضل پور عرب، ترانه علیدوستی، شهاب حسینی و مصطفی زمانی را گردهم جمع کرده است.

با سید محمد هادی رضوی تهیه کننده این سریال به گفت‌وگو نشستیم.

محمد هادی رضوی تهیه کننده مجموعه «شهرزاد» درمورد انتخاب حسن فتحی برای ساخت سریال «شهرزاد» گفت: دوسال پیش خدمت حسن فتحی رفتیم و ایشان را قانع کردیم که به شبکه نمایش خانگی بیایند. بعد از رصدی که بین فیلمسازان داشتیم به انتخاب او رسیدیم. این کارگردان کارهای عاشقانه‌ی شاخصی چون «میوه ممنوعه» یا «مدار صفردرجه» را تولید کرده است و برای ساخت قصه‌ای عاشقانه‌ انتخاب خوبی بود.

رضوی پیش از ساخت «شهرزاد» در کنار محمد امامی تهیه کنندگی سریال «شاهگوش» را برعهده داشت. او درباره حضور و فعالیتش در شبکه نمایش خانگی می‌گوید: عمده دلیل تولید اثر در شبکه نمایش خانگی این است که احساس کردیم شبکه‌های ماهواره ای با شناخت نیازهای پنهان جوان امروزی، آنها را به سمتی سوق می‌دهند که خودشان می‌خواهند. در «شاهگوش» در کنار آقای امامی کمتر حضور داشتم و یک کم به این مساله پرداختیم ولی آنچه که می‌خواستم نشد. آن چیزی که قرار بود به عنوان طنزی فاخر و گوشزدی برای مسائل اجتماعی باشد، در نهایت نشد. برای همین رفتیم سراغ کسی که دنبال نیاز جدی‌تر جامعه باشد و سطح مخاطب را به عامه مردم برساند.

رضوی بار دیگر با اشاره به سریالهای‌ ماهواره ای اشاره کرد و گفت: رصدی که در مورد سریال‌های ترکیه ای داشتیم، دیدیم که اکثرشان با سو‌ءاستفاده از موضوعی به ظاهر عاشقانه، قصه‌های خیانت را ترویج می‌دهند. جای سوال بود که چرا حلقه مفقوده‌ی قصه‌های عاشقانه در سریالهای ما نیست. برای همین بود که تصمیم گرفتیم از تولید سریالی حمایت کنیم که داستانی عاشقانه با محتوای ایرانی داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: آقای فتحی اساس فیلم‌نامه را نوشته بود و ما هم با توجه به برندی که ایشان در مورد ساخت سریال عاشقانه و تاریخی معاصر داشت، از ایشان خواستیم که قصه ای بنویسند که مخاطب را به شبکه نمایش خانگی برگرداند.

وی بار دیگر تاکید کرد: هدف ما این بود که یک خانواده ایرانی، به جای اینکه سریالهای ترکیه ای چون «فاطماگل»، «لطیفه» و ... را ببیند،  قصه‌ی عاشقانه‌ی ایرانی والف ویژه جمهوری اسلامی «شهرزاد» را ببیند. برای ما مهم است که نوجوان امروز با سریالهای  ماهواره ای دچار فساد اخلاقی نشود. شک نکنید اگر کار فاخر و خوبی ارائه دهیم و همزمان به فکر ذائقه مردم باشیم، مردم موج خرید را راه می‌اندازند.

رضوی اضافه کرد: البته انتظار است که امثال چنین تولیداتی در صداوسیما آماده شود ولی صداوسیما در تولید محتوا دچار مشکل شده است. شاید هم رسانه ملی به خاطر بودجه دچار چنین مشکل شده است ولی در بخش خصوصی برای تک تک هزینه‌هایش برنامه دارد.

تهیه کننده سریال «شهرزاد» ادامه داد: برای ما هم ناراحت کننده بود که کارگردانی با سابقه‌ی موفق، از سایر بخشهای هنری رنجیده شود و احساس کند در شبکه نمایش خانگی می‌شود کار کرد. اما امیدواریم «شهرزاد» در شبکه نمایش خانگی، بخش وسیعی از مخاطب را جذب کند و مردم هم بخشی از وقت خود را به دیدن این سریال اختصاص دهند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: