انتشار: ۲۲:۳۳ - ۱۴ مهر ۱۳۹۴
فیلم سینمایی «دوران عاشقی» به کارگردانی «علیرضا رئیسیان» همزمان با اکران در سینماهای ایران در پنجمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی در استرالیا IFFA روی پرده می‌رود.


به گزارش تابناک فرهنگی و به نقل از ایسکانیوز، فیلم سینمایی «دوران عاشقی» Time to Love با نقش‌آفرینی بازیگران سینمای ایران همچون؛ «لیلا حاتمی»، «شهاب حسینی»،«فرهاد اصلانی»، «پرویز پورحسینی» و «بیتا فرهی» و با معرفی «مینا وحید» در بخش رقابتی پنجمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی در استرالیا و در شهرهای سیدنی، ملبورن و بریزبن این کشور به نمایش درمی‌آید و در آینده نیز قرار است در مالزی و کشورهای آسیای جنوب شرقی اکران شود.

«دوران عاشقی» در ساعت 5:30 بعدازظهر روز 2 آبان ماه (24 اکتبر 2015) در شهرهای سیدنی و بریزبن و همچنین در ساعت 7:30 غروب روز 10 آبان ماه (1 نوامبر 2015) در شهر ملبورن در کشور استرالیا روی پرده می‌رود.

جشنواره فیلم‌های ایرانی در استرالیا با هدف معرفی سینمای معاصر و فرهنگ ایران به استرالیایی‌ها و نیز گفت‌وگو در مورد فرهنگ و هنر ایران در سال 2011 در استرالیا تأسیس شده و تنها جشنواره این کشور است که به فیلم‌های ایرانی اختصاص دارد.

این جشنواره، به پیشنهاد جمعی از ایرانی‌های مقیم استرالیا و همچنین شهروندان علاقه‌مند به سینمای ایران در این کشور راه‌اندازی شده است و در هر دوره خود، فیلم‌های معاصر سینمای ایران در آن به نمایش درمی‌آیند.

بنا بر این گزارش، فیلم‌های منتخب این جشنواره، در پنج شهر استرالیا از جمله؛ سیدنی، ملبورن، آدلاید، کانبرا و بریزبن به نمایش درمی‌آیند و براساس رأی‌گیری از مخاطبان، بهترین فیلم در پایان جشنواره معرفی می‌شود و جایزه «انار بلورین» جشنواره، به آن اهدا خواهد شد و همچنین از طرف اعضای هیئت داوران بخش «نتپک» (شبکه ترویج ارتقای سینمای آسیا و اقیانوسیه) نیز جایزه «نتپک» به بهترین فیلم تقدیم می‌شود.

این دوره از جشنواره، با نمایش 11 فیلم بلند و هفت فیلم کوتاه در روزهای 17 مهرماه جاری تا 11 آبان ماه (9 اکتبر تا 2 نوامبر 2015) در پنج شهر استرالیا از جمله؛ در روزهای 17 تا 19 مهرماه (9 تا 11 اکتبر) در شهر آدلاید، در روزهای 23 تا 26 مهرماه (15 تا 18 اکتبر) در شهر سیدنی، در روزهای 25 و 26 مهرماه (17 و 18 اکتبر) در شهر کانبرا، در روزهای 30 مهر تا سوم آبان (22 تا 25 اکتبر) در شهر بریزبن و همچنین در روزهای 7 تا 11 آبان ماه (29 اکتبر تا 2 نوامبر) در شهر ملبورن برگزار می‌شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: