انتشار: ۱۱:۲۵ - ۱۲ مهر ۱۳۹۴
با حضور دکتر بهرام پروین گنابادی:

«نقد 4» با محور شعر، امشب روي آنتن مي رود

نخستين برنامه شعر از سري برنامه هاي «نقد 4» امشب با سردبيري و اجراي سعيد بيابانکي، شاعر و طنزپرداز کشورمان و حضور جناب دکتر بهرام پروین گنابادی پخش مي شود.
به گزارش تابناک فرهنگی،  برنامه «نقد 4» هر شب به يکي از موضوعات هنري شامل شعر، تئاتر، سينما، هنرهاي تجسمي، معماري و... اختصاص دارد که به صورت تخصصي موضوعات مرتبط را مطرح مي کند.

سعيد بيابانکي، سردبير و مجري بخش شعر اين برنامه که قرار است نخستين برنامه خود را امشب روي آنتن ببرد، به خبرنگار جام جم گفت: برنامه شعر هر يکشنبه از ساعت 23 تا 24 در قالب برنامه «نقد 4» پخش مي شود. او درباره جزئيات برنامه شعر بيان کرد: هر هفته دو مهمان به برنامه دعوت مي کنيم که مسائل در ارتباط با شعر ايران را بررسي کنيم. به گفته بيابانکي، معرفي تازه هاي نشر در زمينه شعر، بررسي کارنامه يک شاعر خاص و پخش قسمت هايي از شب شعرها از ديگر بخش هاي برنامه شعر است.

برنامه امشب به مهدي اخوان ثالث، شاعر نامدار معاصر اختصاص دارد. بيابانکي در اين باره گفت: از آنجا که روزهاي سه شنبه و چهارشنبه اين هفته کنگره بزرگداشت مهدي اخوان ثالث به همت دانشگاه يزد در اين شهر برگزار مي شود، نخستين برنامه شعر را به اين شاعر اختصاص داديم. به همين منظور دو نفر از سخنرانان اين کنگره يعني آقايان عبدالحميد ضيايي و بهرام پروين گنابادي را به برنامه دعوت کرديم تا پاي صحبت آنها بنشينيم.

او همچنين از برگزاري يک مسابقه ادبي در قالب اين برنامه خبر داد که در آن پرسشي مطرح و پاسخ هاي برگزيده در برنامه هفته بعد معرفي مي شود. سردبير و مجري برنامه شعر «نقد 4» بيان کرد: تلاش داريم در اين برنامه همه نحله هاي شعري و شاعران طيف هاي مختلف را تا آنجا که امکان پذير باشد مطرح و به برنامه دعوت کنيم.

بيابانکي درباره معيار معرفي کتاب هاي شعر در اين برنامه هم گفت: فعلاتلاش مي کنيم کتاب هاي جديد شعر را که با تراز شبکه 4 همخوان است، معرفي کنيم. اما در ادامه بنا داريم ناشران را هم وارد کار کنيم و از آنها بخواهيم کتاب هاي پيشنهادي خود را در زمينه شعر براي برنامه بفرستند.

وي افزود: براي تهيه اين برنامه از چند هفته قبل برنامه ريزي شده و بسياري از شاعران پيشنهاد و مشورت هاي خود را ارائه کرده اند.
   
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: