انتشار: ۱۷:۰۰ - ۱۱ مهر ۱۳۹۴
فیلم سینمایی «خاکستر و برف» به کارگردانی روح اله سهرابی، با حضور عوامل فیلم، کارشناسان و منتقدین حوزه سینما یکشنبه در خانه هنرمندان اکران، نقد و بررسی خواهد شد.
به گزارش تابناک فرهنگی به نقل از خبرگزاری فارس، در ادامه سلسله­ نشست ­های نقد و بررسی فیلم سینمایی «خاکستر و برف» به کارگردانی روح­­ اله سهرابی و تهیه کنندگی فرهاد گلی که همزمان با اکران فیلم، در اقصی نقاط کشور برگزار می­ شود، این بار خانه  هنرمندان میزبان این نشست ها خواهد بود.

در این برنامه که یکشنبه 12 مهر ماه، از ساعت 18برگزار خواهد شد، علاوه بر عوامل فیلم، رامتین شهبازی نیز به عنوان کارشناس و منتقد سینما حضور خواهد داشت.

پیش از این نیز نمایش و نقد و بررسی فیلم سینمایی «خاکستر و برف» در جلسات مختلف برگزار شده است که استقبال مخاطبان را به دنبال داشته و مورد تحسین کارشناسان و منتقدان قرار گرفته است.

از جمله­­ این جلسات، برنامه  اخیر «سینما روایت» بود که در آن جبار آذین، منتقد سینما، ضمن برشمردن ویژگی­های مثبت و اثرگذار فیلم عنوان کرده بود: فیلم سینمایی «خاکستر و برف» نشأت‌گرفته از نگاه و ذهن یک فیلم‌ساز متعهد، متخصص، خلاق و تازه‌نفس است که با اقبال صاحب‌نظران نیز مواجه خواهد شد.

همچنین در نشست نقد و بررسی این فیلم در سالن سوره  اصفهان، عباس­ کریمی، منتقد سینما نیز طی سخنانی در خصوص استحکام و صمیمیت این اثر سینمایی به نمادین بودن فیلم اشاره کرد و گفت: تک‌تک لحظه­ ها و صحنه­ های «خاکستر و برف» به شکلی نمادین طراحی و اجرا شده است که از این بابت باید این اثر را جزو آثار قابل تأمل و اثرگذار سینمای ایران دانست.

پیش­تر نیز سینماگران و صاحب‌نظرانی چون «دکتر حبیب احمدزاده»، «دکتر احمدرضا معتمدی»، «علی شاه­حاتمی» و ... در تأیید و تحسین فیلم «خاکستر و برف» یادداشت­هایی نوشته یا اظهارنظر کرده­اند.

«خاکستر و برف» قصه احسان است که پس از 25 سال به ایران بازمی­ گردد تا با بهترین دوست خود که زندگی­ اش را مدیون اوست برای آخرین بار تجدید دیدار کند.

«خاکستر و برف» از 28 شهریور ماه در سینماهای گروه هنر و تجربه به نمایش عمومی درآمده است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: