انتشار: ۲۱:۳۶ - ۳۱ شهريور ۱۳۹۴
شهردار تهران در پیامی به جشنواره تئاتر شهر با بیان آنکه مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ و هنر چراغ راه این عرصه هستند، بر نظر رهبری در نقش جوانان در عرصه فرهنگ و هنر تاکید کرد.
پیام قالیباف به چهارمین جشنواره تئاتر شهر

به گزارش تابناک فرهنگی و به نقل از تسنیم،‌ دکتر محمد باقر قالیباف، شهردار تهران‌ در راستای برگزاری چهارمین جشنواره تئاتر شهر پیامی منتشر کرده است که در آن از بهره‌وری «ظرفیت، امکانات و جذابیت هنر، به‌خصوص هنر نمایش که به‌شکلی زنده و رو در رو با مخاطب خود ارتباط برقرار می‌کند» در اکثر کشورهای جهان اشاره کرده است.

وی با اشاره به شرایط خاص اقلیمی، توسعه شهرها، زندگی ماشینی و مسئله‌ی کمبود انرژی که مشکلات زیادی را سبب شده است، حل آن‌ها را نیازمند یاری و مدد هنرمندان دانسته است تا بتوان از ظرفیت بی‌پایان هنر برای توسعه و پیشرفت جامعه استفاده کرد.

شهردار تهران با ابراز خشنودی از برگزاری «چهارمین جشنواره‌ی تئاتر شهر» و تاکید بر اینکه هنر تئاتر والا و ارزشمند است، افزوده است: «در شرایطی که جامعه ما بیش از هر زمان به معنویت، اخلاق و حقوق انسانی و شهروندی نیاز دارد، می‌تواند در ساختن یک آرمان شهر ایرانی و اسلامی راه‌گشا باشد. به‌خصوص زمانی‌که این هنر اصیل با انرژی، تلاش، خلوص نیت و خلاقیت جوانان هنرمند همراه باشد.»

وی با ابراز امیدواری در خلق آثاری ارزشمندتر، خلاقانه‌تر و با تأثیرگذاری، نسبت به صرف تمام توان و متناسب با امکانات و ظرفیت‌های خود، برای هرگونه حمایت و پشتیبانی جامعه تئاتر کشور خبر داد و اذعان داشته است «هیچ کمکی در این مسیر دریغ نخواهیم کرد.»
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: