انتشار: ۱۸:۱۳ - ۱۷ شهريور ۱۳۹۴
مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان از احتمال تغییر 50 درصدی هیات علمی جایزه «جلال آل احمد» خبر داد.
تغییر در هیات علمی جایزه «جلال»

به گزارش تابناک فرهنگی و به نقل از ایسنا، مهدی قزلی درباره برگزاری دوره جدید جایزه «جلال» گفت: کارهای برگزاری جایزه در حال انجام و روز به روز در حال جدی‌تر شدن است و ما باید آرام آرام هیات علمی را معرفی کنیم.

او افزود: در دوره جدید ضمن این‌که چند تن از اعضای هیات علمی دوره قبل جایزه حضور دارند، اما تغییرات در هیات علمی جایزه وجود دارد.

مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی اظهار کرد: در دوره جدید جایزه جلال حدود 50 درصد اعضای هیات علمی تغییر می‌کنند و هر نوع تغییر در دوره جدید جایزه نیز منوط به تصمیمات هیات علمی جدید خواهد بود.

محمد حنیف، محمدرضا جوادی یگانه، حسین پاینده، بلقیس سلیمانی، احمد دهقان، صادق کرمیار، محسن کاظمی و حجت‌الاسلام محمدرضا زائری اعضای هیات علمی دوره هفتم جایزه جلال بودند. حجت‌الاسلام مهدوی راد نیز دبیر علمی این دوره از جایزه بود.

قزلی همچنین درباره نقش بنیاد شعر و ادبیات داستانی در حضور ایران در نمایشگاه‌های بین‌المللی کتاب از جمله نمایشگاه کتاب مسکو که هم‌اکنون در حال برگزاری است، گفت: بیشتر مسوولیت حضور ایران در نمایشگاه‌های بین‌المللی به موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی و خانه کتاب واگذار شده است. البته آن‌جایی که به بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان ارتباط داشته ما هم نقشی داشته‌ایم. مثلا در موضوع فرستادن افراد، نویسنده‌ها و شاعران به این نمایشگاه ما طرف مشورت قرار گرفتیم که به بخشی از پیشنهاد‌های‌مان عمل شد و به بخشی هم نه.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: