انتشار: ۱۵:۲۳ - ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۴
حسین واعظیان، مدیر بخش نشر دیجیتال بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، گفت: امسال برای نخستین‌بار بخش «نشر دیجیتال» از سوی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برپا خواهد شد.

واعظیان، مدیر بخش نشر دیجیتال بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، با اعلام حضور بخش «نشر دیجیتال» در نمایشگاه کتاب، از فراهم آمدن فرصت استفاده از ظرفیت نشر دیجیتال برای تبدیل محتوای مکتوب به دیجیتال خبر داد.


به گزارش تابناک، حسین واعظیان، مدیر بخش نشر دیجیتال بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، گفت: امسال برای نخستین‌بار بخش «نشر دیجیتال» از سوی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برپا خواهد شد.


وی با اشاره به اعلام فراخوان برای این بخش از نمایشگاه از ۱۳ بهمن‌ماه ۱۳۹۳، افزود: براساس فراخوان صورت گرفته، ۲۲۰ تقاضا برای حضور در نمایشگاه کتاب به سامانه مرکز ثبت شد که با توجه به شرایط و ضوابط و محدودیت فضای نمایشگاه، ۱۲۰ موسسه برای شرکت در این دوره تایید شدند.


مدیر بخش نشر دیجیتال گفت: این ۱۲۰ موسسه با ۱۰ هزار عنوان اثر در بیست و هشتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضور پیدا می‌کنند. از سوی دیگر بخش «نشر دیجیتال» با شعار «فرصت‌های سرمایه‌گذاری در نشر دیجیتال» دو نشست تخصصی را با حضور ناشران مکتوب و دیجیتال برگزار می‌کند. در این نشست‌ها، ناشران سنتی و ناشران دیجیتالی که راه حل‌هایی برای بهبود و تسهیل نشر دارند، به گفت‌وگو می‌نشینند.


واعظیان در پایان سخنانش با اشاره به این‌که وظیفه این مرکز تسهیل در صدور مجوز فعالیت در حوزه نشر دیجیتال است، بیان کرد: این دوره از نمایشگاه برای ناشران مکتوب و سنتی فرصتی ایجاد می‌کند تا آغاز فرایند تبدیل آثار مکتوب به دیجیتال فراهم شود. مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تلاش دارد تا با تسهیل فرایند‌ها، به عنوان بخش حاکمیتی، در خدمت تمامی افرادی باشد که در حوزه نشر دیجیتال فعال هستند.


بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «خواندن، گفت‌و‌گو با جهان» از تاریخ ۱۶ تا ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: