انتشار: ۱۱:۴۵ - ۱۴ شهريور ۱۳۹۴
مدتی است کلاس‌های آموزشی یوسفعلی میرشکاک در حوزه هنری برگزار نمی‌شود، این مسئله گلایه هنرجویان را در برداشته است.


به گزارش تابناک فرهنگی به نقل از خبرگزاری فارس، چندی است که کارگاه‌های آموزشی یوسفعلی میرشکاک در حوزه هنری برگزار نمی‌شود. این در حالی است که 3 کلاس‌ و جلسه درسگفتارهای وی مورد استقبال نویسندگان و منتقدان جوان ادبیات بوده است.

بر اساس این گزارش، دلایل متعددی برای این عدم برپایی کلاس‌های شاهنامه‌خوانی، طنز و شعر آئینی عنوان شده و مسئولان حوزه هنری و بخش شعر یا فاصله میان دو ترم (دوره آموزشی) را مطرح کرده‌اند و یا حتی برخی از کسالت میرشکاک سخن به میان آورده‌اند؛ هرچند تعطیلی این کلاس‌ها موجب نگرانی شاگردان و هنر آموزان شده اما امید می‌رود به سرعت باز هم حوزه هنری میزبان کلاس‌های آموزشی میرشکاک باشد.

البته شنیده‌های خبرنگار فارس از دلیلی جز این هم حکایت دارد و آن ناراحتی یوسفعلی میرشکاک از مسئله پرداخت حق الزحمه و قرارداد وی است. دلیلی که برخی از شرکت‌کنندگان و شاگردان آن را مطرح کرده اند ولی در این میان هیچ یک از مسئولان حوزه هنری البته این موضوع را تائید نمی‌کنند.

خبرنگار فارس برای پیگیری این موضوع با این نویسنده، شاعر و منتقد ادبی تماس گرفت اما عدم پاسخگویی وی به شایعات تعطیلی کلاس‌ها بیشتر دامن زد.

یوسفعلی میرشکاک شاعر، نویسنده و طنزپردازی است که مدتهاست کارگا‌ه‌ها و دوره‌های آموزشی را در حوزه هنری برپا می‌کند و حتی در کنار شعر به بررسی تاریخ ادبیات ایران و بررسی اشعار نیما یوشیج، احمد شاملو، مهدی اخوان ثالث و فروغ فرخزاد پرداخته است.

این شاعر و نویسنده با وجود نداشتن تحصیلات آکادمیک از محضر اساتیدی همچون مرحوم فردید بهره برده است. وی در سی سال اخیر در حوزه شعر، نقد ادبی، طنز و... فعال بوده و در همه‌ آنها نیز اسلوب منحصر به‌فرد خود را حفظ کرده است.

میرشکاک تاکنون کلاس‌هایی همچون «شاهنامه‌خوانی» و «اسرار و ابزار طنزپردازی» و «شعر آئینی» در حوزه هنری داشته و در سازمان فرهنگی هنری شهرداری نیز «کارگاه هندسه‌ کلمات» برگزار کرده است. «قلندران خلیج»، «غزلیات بیدل»، «از چشم اژدها»، «ستیز با خویشتن و جهان»، «ماه و کتان»، «غفلت و رسانه‌های فراگیر»، «در سایه‌ سیمرغ»، «از زبان یک یاغی»، «زخم بی‌بهبود» و ... از جمله آثار اوست.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: