انتشار: ۲۰:۳۰ - ۰۴ تير ۱۳۹۴
ساعت 19 امروز فعالیت این نمایشگاه باحضور علاقه مندان آغاز شد و بازدید از بخش های مختلف این رویداد قرآنی تا ساعت 24 ادامه خواهد یافت.
به گزارش تابناک فرهنگی و به نقل از ایرنا بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم از 4 تا 23 تیرماه جاری برای بازدید عموم در باغ موزه دفاع مقدس دایر است.

نمایشگاه امسال با شعار «همدلی و همزبانی در پرتو قرآن» ، توسط معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری شهرداری تهران و بسیاری از سازمان ها و نهادها با بودجه ای به میزان نصف بودجه نمایشگاه سال گذشته از امروز هفتمین روز از بهار قرآن، میزبان جامعه قرآنی و علاقه مندان به کتاب الهی است.

نمایشگاه بیست و سوم بخش های متنوعی دارد که می توان به سازمان ها و نهادها، حوزه، دانشگاهی، حجاب و عفاف، مراسم و مناسبت ها ، آموزش و پرورش ، مکتوب، هنرهای نمایشی، هنری و میراث، فروش ناشران، محصولات هنری، خادمان قرآن، رسانه های دیجیتال و همچنین بین الملل اشاره کرد.

در نمایشگاه امسال نشست های علمی و تخصصی از سوی بخش های مختلف نمایشگاه برگزار خواهد شد. 

در بخش فروش محصولات قرآنی 222 ناشر داخلی بیش از 16 هزار عنوان کتاب ارائه می کنند و 21 ناشر از کشورهای عربی نیز سه هزار و 574 عنوان کتاب عرضه می کنند که تمامی کتاب ها در 2 سالن و 210 غرفه جا نمایی شده است.

در بخش محصولات قرآنی 58 غرفه آثاری همانند تابلو فرش، معرق و منبت ارائه می کنند و در بخش آموزش و پرورش نیز 13 غرفه تشکیل شده و در بخش رسانه های دیجیتال 50 شرکت و موسسه به ارائه 3 هزار نرم افزار قرآنی در حوزه های قرآن و عترت و حدیث می پردازند.

بخش عفاف و حجاب نیز به عنوان یکی از پرطرفدارترین بخش ها با حضور 117 شرکت کننده برنامه های خود را در فضایی بالغ بر هزار و 700 متر مربع ارائه می کنند.

بخش حوزوی نیز ابتکار به خرج داده و نمایشگاه را به محلی برای ارتباط مردم با دفاتر آیات عظام عبدالله جوادی آملی، ناصر مکارم شیرازی، سیدموسی شبیری زنجانی و لطف الله صافی گلپایگانی تبدیل می کند و با حضور 80 موسسه حوزوی در قالب 23 غرفه تلاش های یک ساله حوزه های علمیه را به نمایش می گذارد.

امسال 45 نهاد دولتی و موسسه برتر قرآنی در بخش موسسات و نهادها حضور پیدا می کنند و برنامه جدیدی را در قالب سرای اهل نظر به منظور گفت و گو با پیشکسوتان قرآنی تدارک دیده است.

بخش بین الملل نیز از دهم تیر با حضور هنرمندان و اندیشمندانی از کشورهای عراق، سوریه، بوسنی، فرانسه، پاکستان، اندونزی، ترکیه، نیوزیلند و افغانستان آغاز به کار می کند و این بخش بیشتر از یک هفته میهمان نمایشگاه قرآن نخواهد بود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: